huck.jpg
Odchytová služba Lary a Záchranná stanice Praha
Domov pro opuštěná zvířata paní Liškové Srbce
banner.jpg, 20 kB
piškotek s hračky.JPG
P9060195.JPG
Zakrslý beránek
 
Jméno: Piškot
Datum narození: březen roku 2006, přesné datum není známo
Barva srsti: bílo-šedá
Pohlaví: samec
 
Pišťa je statečný králíček, který se ani psa nezalekne :-)
Králíčci jsou ve směs tiší, ale náš králíček umí bzučet, vrčet a pěkně chroupat.
Je to celkem nenáročné zvířátko na čištění, pokud se sním správně zachází a učíte ho, tak se brzy naučí chodit čůrat a bobkovat na svůj záchod.
Králíčci jsou čistotní asi jako kočky (myjí se, naučí se chodit na záchod na jedno místo, atd...)
Při správném zacházení se králíček může naučit přijít na zavolání svého jména (Piškotek tuto dovednost ovládá) 
I když si to mnoho lidí nemyslí (co nechovají králíčky pro radost), tak jsou to velice citlivá zvířátka, která se nechájí rádi pomazlit, rádi si hrají na honěnou, jsou dost chytří na to aby věděli a pamatovali si kdo je má rád a kdo se o ně stará a kdo jim naopak někdy ublížil.
 
Pokud si králíčka pořídíte, tak se mu musíte hodně věnovat s velkou láskou a trpělivostí, pak uvidíte co je to za fascinující zvířátko.
 
PS: nikdy nezapomínejte na to, že každé zvířátko má své neduhy (může ho něco bolet, může procházet obdobím puberty, může mu být vedro nebo zima, také nesnášejí změnu prostředí a to vše se projevuje na změnách chování) a to jak všichni víme se netýká jen zvířátek, ale i lidí, tak o tom přemýšlejte, než se začnete divit proč Váš králíček dělá něco špatně a přitom to už dávno uměl.
 
Jako příklad uvedu období puberty u našeho Piškotka.
Piškotka jsme si pořídili ze zverimexu, takže chovné podmínky byli na pilinách a senu s více králíčky.Nechali jsme ho zavřeného v jeho nové kleci asi dva dny dokud na něm nebylo vidět, že je zvědavý a tak jsme klec otevřeli a on se opatrně začal chodit dívat po bytě kde co máme. My ho stopovali na každém kroku a pokaždé když udělal někde bobek, tak jsme ho vzali a dali na jeho záchod s povelem kakat nebo čůrat a bobky jsme mu tam šoupli taky. Je důležité bobky hned nevyhazovat, ale dát na místo kam chcete aby chodil na záchod. Brzy to pochopil a nebyl nějaký měsíc problém. Potom přišlo období puberty a náš milovanej králíček začal bobkovat kam se pohnul. Nepomáhalo vůbec nic. Zjistili jsme, že období puberty může trvat až do jednoho roka života a pak by to mělo přejít a taky se tak stalo.Takže chce to opravdu velkou trpělivost. A jak se říká: "trpělivost růže přináší" :-)
Vše o výchově, hygieně, rozmnožování, anatomie, krmení, bydlení a spoustu dalšího se dozvíte na těchto stránkách.
P6080087.JPG

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1273 | 37%)
Ne (1098 | 32%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one